Luciny

Wyślij znajomemu


Podaj wynik równania:

 

Parametry

Cena
2 300 000 PLN
Cena za m2
23 000 PLN
Powierzchnia
100 m2
Powierzchnia użytkowa
100 m2
Powierzchnia działki
21 289 m2
Powierzchnia działki - jednostka
m2
Liczba pokoi
3
Typ domu
Wolnostojący
Rok budowy
2013
Rynek
Wtórny
Numer oferty
426/4174/ODS

Opis nieruchomości

Kliencie! Zagłęb się i zainteresuj tą niepowtarzalną nieruchomością, to miejsce jakich już coraz mniej!

Jeśli Twoją pasją jest obcowanie z naturą, wśród okazałych drzew, śpiewu ptaków, ciszy przeplatanej szumem liści, zwierząt zaglądających na teren domostwa to może wykorzystaj szansę na zakup unikatowej nieruchomości z zabytkowym parkiem pamiętającym czasy minionych epok.
Nieruchomość gruntowa o pow. 21 289 m2 zabudowana budynkiem z roku 2013 o pow. 100 m2.
Na teren posesji zaprasza brama z zachowanymi, oryginalnymi słupami.

A teraz trochę historii:

Folwark należał do klucza Mechlińskiego, w XVIII w. i stanowił własność kolegium jezuickiego w Poznaniu. Wraz z Mechlinem należał do rodziny Watta Skrzydlewskich i w jego posiadaniu pozostał do II wojny światowej. Od 1946 r. majątek przeszedł na Skarb Państwa, następnie w 1947 r. uległ rozparcelowaniu a w 1949 r. na jego terenie utworzono RSP.

Park:

Wpisany do rejestru zabytków pod nr 2081/A w dniu 29 kwietnia 1986 roku.

Park stanowi zadrzewienie celowe, złożone z wiekowych drzew oraz zadrzewienie wtórne. Na całej powierzchni parku drzewostan rozmieszczony jest nierównomiernie. Wśród gatunków drzew ( około 700 ) zachowały się liczne egzemplarze starych drzew takich jak: okazałe kasztanowce, urokliwe akacje, pachnące lipy czy smukłe daglezje odcinające część zabudowaną od części wschodniej, w tylnej części zabudowań kryją się pozostałości po sadzie.

Najbardziej okazałą część parku ze starodrzewiem zajmuje północno-wschodnia część działki i tu właśnie wyłaniają się niezwykle szerokie możliwości nadania mu nowej funkcji poprzez istniejącą rozległą polanę, na której może powstać budynek mieszkalny o zabudowie atrialnel o pow. 407 m2 ( zdjęcie ).


Istniejące zabudowania i urządzenia w pakiecie do sprzedaży:

1.Budynek murowany w technologii tradycyjnej, docieplony styropianem z dachem spadzistym pokrytym blachodachówką o pow. około 100m2, w tym: salon z kominkiem angielskim ( obudowa granitowa ), 2 sypialnie, kuchnia, łazienka, taras na całej długości domu o pow. 80 m2 z widokiem na park i rozległe pola, łąki
2. Osiem garaży murowanych połączonych z domem
3. Kurnik o pow. 14 m2 z wolierą o pow. około 60 m2
4. Staw z bogactwem różnych gatunków ryb o pow. 440 m
5. Basen rozkładany o pow. 32 m2
6. Ziemianka ( oryginalna, z nutą historii )
7.Traktor z ładowaczem, auto do transportu, kamper ( do remontu ), agregaty prądotwórcze, kosiarki, garaż wyposażony we wszelkiego rodzaju sprzęt do majsterkowania.
Dom do sprzedaży wyposażony w meble w salonie i kuchni, sypialnia kompletna, 1 pokój pusty.

Media:

Woda ( indywidualne ujęcie - studnia, rozprowadzona na terenie całej nieruchomości ), prąd, kanalizacja, ogrzewanie elektryczne, gaz ( przewidywany w najbliższym czasie ), internet.
Do posesji prowadzi droga gminna utwardzona, droga wewnętrzna jak i teren przed domem również utwardzony.
Nieruchomość zamknięta w całości płotem z siatki, dojazd na teren posesji przez 2 bramy.

Informacje dodatkowe, warunki zabudowy:

Dla gruntu została wydana Decyzja o warunkach zabudowy oraz zgoda konserwatora zabytków na budowę budynku mieszkalnego o pow. 407 m2.
Wydana została również opinia geotechniczna dotycząca podłoża gruntowego i warunków wodnych dla przewidzianego budynku mieszkalnego.
W/w Decyzja o warunkach zabudowy umożliwia zabudowę do ok 5% pow. parku. czyli ponad 1000 m2.
Istnieje możliwość wykorzystania indywidualnego projektu domu mieszkalnego o zabudowie atrialnej o pow. 407 m2, miejsce posadowienia budynku ( widoczne na zdjęciu ) lub też zaprojektowania innego budynku zgodnie z wizją klienta.

Kusząca informację może stanowić fakt istniejących wokół licznych zabudowań (zabudowa wielorodzinna, zabudowa szeregowa, bliźniacza)- co stwarza szerokie spektrum działania wraz ze zmianą decyzji o WZ i uzyskania innych możliwości np. zabudowy deweloperskiej.

Istniejący budynek idealny do zamieszkania na czas budowy docelowego domu jak również z przeznaczeniem np. na: domek dla gości, osób starszych, miejsca do pracy np. biura.

Nieruchomość z dużym potencjałem, idealna dla koneserów pałających się historią, poszukujących swojego miejsca, z klimatem, duszą, urzekającego naturą, pozwalającego na czerpanie radości z odosobnienia, ucieczki od zgiełku dnia codziennego i delektowania się zapachem i klimatem otaczającego starego parku o każdej porze roku a w całej swej krasie szczególnie wiosną.

Wieś bardzo rozwojowa, zadbana, we wsi chodniki, oświetlenie, nowa nawierzchnia, plac zabaw, boisko, miejsce spotkań, siłownia.
Tereny wokół pozwalające na uprawianie sportów ( lasy ), wycieczki rowerowe, piesze, jezioro w Zaniemyślu, blisko do kompleksu pałacowego w Kórniku. Bardzo dobra komunikacja do Kórnika-Poznania (30minut). Szkoła i przedszkole w Dąbrowie, pełna infrastruktura w Śremie ( 6 km ).

Cena 2 300 000 zł do negocjacji!
Polecam i zapraszam na prezentację!

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kc!

Parametry dodatkowe

  • Droga dojazdowa: Utwardzona

Mapa

Kontakt

Beata Nowakowska

Beata Nowakowska

Telefon:
698 944 971
E-mail:
beata@nieruchomoscinowakowscy.pl
Numer licencji:
13356

Profil agenta
 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Agencja Obrotu Nieruchomościami Beata Nowakowska dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych jest Agencja Obrotu Nieruchomościami Beata Nowakowska z siedzibą przy Piłsudskiego 1, 63-100 Śrem (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres bt.nowakowska@gmail.com… czytaj więcej